7 sierpnia

Dziś ponownie odwiedziliśmy ośrodek Boma Rescue. Uczestniczyliśmy tam razem z podopiecznymi we Mszy Świętej, którą celebrował o. Maciek i o. Kennedy. W czasie Liturgii Słowa o. Maciek zadziwił nas wszystkich, czytając Ewangelię po suahili. Byliśmy pod wrażeniem jak szybko oswoił się ze specyficzną wymową tego języka. Próbowaliśmy również nauczyć dzieciaki paru piosenek  po polsku. Z tekstem poszło kiepsko, co było do przewidzenia, jednak melodia i gesty, które wykonuje się podczas śpiewu zostały bardzo szybko przyswojone. Bezwzględnym hitem stała się piosenka „Święty uśmiechnięty”. Zostaliśmy wielokrotnie proszeni o bis!

Podczas pobytu na terenie ośrodka mogliśmy zobaczyć na własne oczy kolejny z miejscowych zwyczajów. Kasia miała dzisiaj urodziny, a obok tego faktu Kenijczycy nie mogą przejść obojętnie. Tak się złożyło, że tu urodziny świętuje się między innymi… oblewaniem jubilata wodą! Kasia była bezbronna wobec armii dzieciaków z kubłami i nim się spostrzegła, była przemoczona do suchej nitki! Te urodziny na pewno zapamięta do końca życia! 🙂

Dzisiejszego dnia mieliśmy też sporo gości – odwiedził nas o. Stefano z grupą scholastyków, oraz dwójka Włochów pod opieką Kevina. Uczestniczyli z nami we Mszy Świętej, a po powrocie domu zjedliśmy razem obiad.

Dzień zakończyliśmy modlitwą w duchu Taizé w kaplicy w St. John.