Kiedy w 2011 roku pierwsza grupa świeckich wyjeżdżała na miesięczne doświadczenie misyjne chyba nikt nie przypuszczał, że wyjazdy te okażą się rok roczną okazją do rozeznawania powołania dla zmieniających się osób zaangażowanych w działalność Świeckich Misjonarzy Kombonianów. To już siódmy raz! Była już Kenia, Ghana, Uganda, Etiopia… teraz czas na odkrywanie nowego kontynentu: Ameryki Południowej, a konkretniej – Kolumbii.

     Nasz mała grupa liczy pięć osób. W pierwszym poście chcielibyśmy przedstawić się Wam 😉

Cześć. Jestem Małgosia. Studiuję w Poznaniu. Mieszkam i pracuję w Mogilnie. Lubię jeździć samochodem, podróżować, jeść i podziwiać piękno. Po co jadę? Najzwyczajniej, by w końcu spełnić marzenie.

Mam na imię Dominika. Pochodzę z Rzeszowa. Lubię tańczyć, śpiewać i czasami gram na gitarze. Już od czterech lat studiuję pedagogikę. O wyjeździe na misję marzę znacznie dłużej… Kiedy pojawiła się propozycja wyjazdu do Kolumbii, stwierdziłam, że to właśnie mój czas. Czas na poznanie, czym tak naprawdę są misje.

 

 

Nazywam się Tomek Basiński i jestem bratem kombonianinem. W temacie wyjazdu misyjnego, jestem mega zadowolony, przede wszystkim z pięciu powodów: cztery główne to Dominika, Ola i dwie Małgosie, z którymi jadę. Piątym powodem jest radość z powrotu do kraju w którym żyłem siedem lat i możliwość odwiedzenia miejsc, ponownego spotkania się ze znajomymi i przyjaciółmi i pooddychania kolumbijskim klimatem.

 

Hej, jestem Ola. Obecnie kończę studia na dwóch kierunkach: pielęgniarstwo i fizjoterapia w Krakowie. Lubię śpiewać, tańczyć, śmiać się,  gotować, chodzić po górach, ale przede wszystkim kocham żyć pełnią życia i to właśnie (mam nadzieję) umożliwi mi nasza wyprawa do Kolumbii. O wyjeździe misyjnym do Ameryki Południowej marzyłam już od bardzo dawna i niezmiernie się cieszę, że w tym roku to akurat Kolumbia jest celem komboniańskiej wakacyjnej wyprawy misyjnej, a moją radość zwiększa jeszcze towarzystwo tak cudownych osób, razem z którymi będę mogła przeżyć ten czas Bożej łaski.

 

 

 

Cześć, jestem Gosia. Studiuję w Krakowie pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. W wolnym czasie oglądam filmy lub chodzę na zumbę. Bardzo się cieszę, że mogę w tym roku wyjechać. Ostatnio jedna znajoma powiedziała mi że ten wyjazd rozpocznie nowy etap w moim życiu. Mam nadzieję że tak właśnie będzie.

 

 

 

 

To już tyle o nas. Już nie długo napiszemy Wam o naszych pierwszych wrażeniach z wyjazdu. 31 sierpnia wylatujemy z Warszawy. Trzymajcie za nas kciuki i prosimy o modlitwę 🙂

Reklama