WSPOMÓŻ NASZĄ WYPRAWĘ

Witamy Was wszystkich bardzo serdecznie.

W tym roku przygotowujemy się do wyjazdu na Doświadczenie Misyjne do Kenii. Nasza grupa składa się z młodych osób zakochanych w misjach i tych, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny. Jesteśmy obecnie na etapie rozeznawania naszego powołania. Pragniemy poznać kraj misyjny, do którego być może wyjedziemy w przyszłości na dwuletni kontrakt do pracy misyjnej.

Poprzez nasz wyjazd pragniemy poznać pracę misyjną ojców, sióstr i osób świeckich. Pragniemy poznać ludzi między którymi pracują. Pragniemy poznać największe potrzeby tych ludzi. Pragniemy zobaczyć czy może Bóg nie powołuje właśnie mnie do takiej pracy.

Do Nairobi, stolicy Kenii przylecimy 11 sierpnia. Naszym pierwszym celem będzie odwiedzenie misji wśród plemienia Pokot. Jest to plemię pasterskie, które zamieszkuje zachodnią część Kenii przy granicy z Ugandą.

Najpierw spędzimy kilka dni w Kachelibie – odwiedzając ludzi i szkoły. Spotkamy się także z lokalną młodzieżą, gdzie będziemy mieli okazję podzielenia się naszym życiem, powołaniem i wiarą. Następnie udamy się do Amakuriat, gdzie pracuje nasz Polak, o. Maciej Zieliński. Jest to teren pierwszej ewangelizacji, gdzie najbardziej można poznać pracę misyjną. Spędzimy czas z uczniami szkoły średniej, Secondary Comboni School i szkoły podstawowej Alale Primary School, Kituti Primary oraz Nauyapong Primary. Odwiedzimy przychodnie prowadzoną przez siostry Kombonianki, sr. Gabrielę oraz różnego rodzaju projekty prowadzone przez Kombonianów. Jak czas pozwoli udamy się do Matany, do Przedszkola, które funkcjonuje dzięki wielu polskim dobroczyńcom.

Na początku września powrócimy do Nairobi i dołączymy do wspólnoty Kombonianów w Kariobangi. Do naszego wylotu tj. do 12 września staniemy się częścią Slumsu i toczącego się w nim życia. Odwiedzimy komboniańskie projekty, szkoły podstawowe i projekty dla Dzieci Ulicy. Odwiedzimy może już znany nam projekt w Kibiko, Napenda Kuishi – ośrodek resocjalizacyjny dla Dzieci Ulicy.

 

                Odwiedzając te miejsca, chcielibyśmy zostawić niewielką ofiarę na ich prowadzenie. Jeżeli ktoś z Was chciałby wesprzeć nasz wyjazd i dołożyć się do ofiar, które chcielibyśmy złożyć niektórym z tych projektów, może to zrobić wpłacając je na konto:

84 1050 1445 1000 0090 8005 9893

Koniecznie z dopiskiem „Kenia 2016”

Misjonarze Kombonianie, ul. Skośna 4, 30-383 Kraków

 

Jesteśmy Wam wdzięczni za każdy dar serca. Wszystkim, którzy nas wspomogą, po powrocie wyślemy mały upominek z Kenii.

 

Pozdrawiamy: Agnieszka, Ewelina, Kasia, Krysia, Monika, Tomek i Krzysiek