31 lipca grupa sześciu osób wraz z o. Maćkiem Miąsikiem wyrusza z Polski na miesięczne doświadczenie misyjne. To już czwarty raz, kiedy ojcowie organizują wyjazd dla osób pragnących rozeznać swoje powołanie. W tym roku celem podróży będzie Kenia – jeden z afrykańskich krajów, gdzie misjonarze Kombonianie prowadzą dzieło ewangelizacyjne. Podczas pobytu tam młodzi ludzie będą mogli zetknąć się z kulturą Afryki, poznać inną jej rzeczywistość oraz zobaczyć jak wygląda praca wspólnot komboniańskich. Będzie to dla nich pierwsze spotkanie z ukochanym przez świętego Daniela Comboniego Czarnym Lądem.

W związku z wyjazdem ruch TUCUM proponuje akcję „Anioł dla Kenii”. Polega ona na codziennej modlitwie w intencji uczestników misyjnej wyprawy o wszelkie potrzebne im łaski, opiekę i Boże błogosławieństwo na ten wyjątkowy czas.

Aby zgłosić się do udziału w akcji, wystarczy wysłać maila na adres ruchtucum@gmail.com.  Każdy uczestnik otrzyma imię i nazwisko osoby, która będzie polecona jego opiece modlitewnej przez cały miesiąc sierpień.

Zapraszamy Cię więc do włączenia się!

 

Więcej informacji o uczestnikach wyprawy można poczytać na blogu misyjnym : https://wyprawamisyjna.wordpress.com/. W przyszłości będą umieszczane tam także bieżące wpisy z Kenii.

 

Autorki: Anna i Dominika Karcz