Każdy dzień w Gulu jest dla nas nowym prezentem. Codziennie wita nas kilkadziesiąt roześmianych twarzy. St. Jude Children’s Home jest domem dla 95 osób. Chociaż w historię każdego dziecka wpisany jest dramat, większość z nich potrafi z nadzieją patrzeć w przyszłość.
„Życie w mojej wiosce toczy się w czterech glinianych chatkach, pokrytych trzciną. W jednej z nich mieszka moja mama, siostra i kuzynki, w drugim brat, w trzecim jest kuchnia, a w czwartym magazyn” – opowiada niepełnosprawna od urodzenia, siedemnastoletnia Nancy. Chociaż bardzo tęskni za rodziną, wie, że poruszając się na wózku inwalidzkim nie może normalnie funkcjonować w swojej osadzie. Bliskich odwiedza tylko w wakacje. Teraz trwa jej krótki pobyt w St. Jude Children’s Home. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, znów uda się do Aboke, by kontynuować naukę w tamtejszej szkole z internatem. Nancy marzy o studiach medycznych. Chce zostać doktorem, by walczyć z powszechną w Ugandzie praktyką leczenia się u szamanów i czarowników. Chociaż dziewczynę czeka sporo trudności i pracy, jest pełna wiary w osiągnięcie sukcesu. Mimo ogromu swego cierpienia, nie traci pogody ducha. Dzięki takim osobom jak Nancy, Uganda może zmieniać się na lepsze.
Ważnym wydarzeniem dzisiejszego dnia, była duchowa łączność z papieżem Franciszkiem w modlitwie różańcowej. Wraz z całą Wspólnotą Kościoła modliliśmy się o pokój w Syrii.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.